top of page

ELEKTRO GİTAR

Klasik gitara nazaran daha dolu bir sese sahip elektrikli gitar türüdür. Sesini üzerinde bulunan manyetikler sayesinde yansıtan gitar çeşidi olarak da tanımlanabilir.

KLARNET

Klarinet (klarinet ya da gırnata), sert ve dayanıklı ağaçlardan genellikle de abanoz ağacından yapılan üflemeli bir çalgı türüdür. Bir çeşit sert kauçuk olan ebonitten, ayrıca metalden yapılanları da vardır.

BİLSEM’ler ilkokul 4. sınıftan sonra üstün yetenekli öğrencilerin okul sonrasında yeteneklerine uygun alanlarda desteklendiği kurumlar.

Keman insanı derinden etkileyen, eşsiz güzellikteki sesiyle, yaylı çalgılar ailesinin en önemli üyesidir. Sesi, öteki çalgılara göre birçok bakımdan insan sesine daha yakındır.

BAS GİTAR

Gitar çoğunlukla dört telli olan ve kalın ses veren telli bir çalgıdır. Günümüz müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biridir. 
Bas gitar yoğun olarak Rock, Metal, Caz, Pop, Blues, Funk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılır.

YAN FLÜT

Üç parçanın birleşiminden oluşan bir enstrümandır.
 

  • Ağızlık

  • Gövde

  • Kuyruk

Klasik gitar hem çok sesliliği, hem ritmik özellikleri hem melodi çalımındaki kolaylığı, hem de bu özelliklerin birlikte yapılabilirliğinin kolaylığı yönünden küçük bir piyano özelliği taşır.

ÇELLO

Viyolonsel olarak da bilinen çello keman ailesinin üyesi olan bir yaylı çalgıdır. Kemandakine benzeyen bir yayla çalınır.Keman şeklinde olmakla beraber daha büyüktür. Yaklaşık 1.20 m uzunlukta ve en geniş yerinde 40 cm civarında olan çello bu boyutları yüzünden oturarak çalınır.

ŞAN

Şan,kısaca güzel şarkı söyleme sanatıdır.Fakat burada önemli olan sağlıklı bir şekilde sesi kullanabilmektir.Bazen yanlış bir teknik ile çıkarttığımız sesler de kulağa hoş gelebilir(göreceli olarak).
 

Adayların sınavlara her aşamadan veya belirli bir sırayla girmeleri zorunlu değildir. Ancak, 6, 7 veya 8. aşama Uygulamalı Sınavlarına girebilmek için,

PROGRAMIMIZ

Piyano, tuşlarına basıldığında sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren tuşlu ve klavyeli bir çalgıdır. Yapım biçimi ile duvar (konsol) ve kuyruklu (salon / konser / grand) adı verilen çeşitleri vardır.

PİYANO

KEMAN

KLASİK GİTAR

bottom of page