top of page

ROYAL AKADEMİ

ULUSLARARASI ROYAL AKADEMİ DİPLOMA VE SERTİFİKA PROGRAMI (ABRSM)

 

Dünyanın en prestijli sanat okulu olan İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik ve bale alanlarında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programları dünyada yaklaşık 90 ülkede uygulanmaktadır.

 

Tüm yaş gruplarına açık ve herkesin başvuruda bulunabileceği bu sınavlara her yıl binlerce aday katılmaktadır.

 

Performans ve teori olarak iki ayrı kategoride yürütülen bu sınavlar toplam sekiz aşamalıdır. Adayın yeterliliğine göre sınava gireceği seviye belirlenir. 

 

Sekizinci aşamanın sonunda yer alan sınavla aday alanında uluslararası geçerliliğe sahip Associated Board of Royal Schools of Music diplomasının sahibi olarak yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde istedikleri herhangi bir alanda burs kazanabilme, müzik eğitmenliği ya da yorumculuk gibi profesyonel meslek edinme imkânı elde etmektedirler.

Kurumumuzda ABRSM' ye yönelik çalışma programları;

 

Piyano, Keman, Gitar, Flüt, Şan, Çello

 

Royal Akademiden Sertifika almak isteyen öğrencilerimiz, Akdeminin müfredatına uygun ve belirlediği kitaplar üzerinden eğitim almaktadırlar.

 

Sertifika verilen programlar belirtilmiştir. Sınavlar, üç ayrı kategoride ele alınabilir. Birinci kategoride, geçme veya kalma olmayan sınavlar yer alır.

 

Bunlar; 6-9 aylık eğitim almış adaylar için tasarlanmış Hazırlık Sınavı ve 21 yaşın üzerindeki yetişkinler için tasarlanmış İcra Değerlendirmesi Sınavıdır.

 

İkinci kategori, giderek zorlaşan sekiz ayrı aşamayı kapsayan Aşamalı Sınavlardır. Üçüncü kategori ise, üç ayrı diploma sınavını içeren Diploma Sınavlarıdır .

 

Kurumumuz sınava girecek öğrenciler için kitap ve sınav giriş ücreti dışında herhangi bir ek ücret talep etmemektedir. Ayrıca yetenekli gördüğümüz öğrencileri, sınavlar ili ilgili isteği olmasa da bu programda çalışmaya teşvik etmekteyiz.

bottom of page