top of page

Hayrettin Sarsılmaz

 

Müziğe, bando şefi babasının etkisiyle küçük yaşta başlamıştır. Eğitim dünyasına, lise yıllarında halk eğitim merkezlerinde müzik dersleri vermeye başlayarak adım attı. 1996 yılında Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na kabul edildi. Eğitimi süresince çok değerli hocalar ile çalışma fırsatı buldu ve Batı müziği ile Türk Müziğini  harmanlayıp, sentezleme ve değerlendirme fırsatı oldu.

2012 yılında başarı ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İstanbul’a yerleşip Yeditepe Üniversitesi’nde Eğitim bilimleri üzerine Yüksek Lisans yaptı. Bu eğitimi ile paralel olarak, eğitimin olmazlarından Pedagojik formasyon diplomasını da aldı.Askerlik görevini 2006 yılında İzmir Ege Ordusu Bando Bölüğü  Moral Ekibinde görev alarak tamamladı.

2007 yılında Müzik Sınıfı Sanat Merkezini kurdu. Kendi kurduğu kurs ile, örnek teşkil edecek çalışmalara imza attı. Yıl sonu konser gelirleri ile sosyal yardım kuruluşlarını ve öğrenci destekleme projelerini destekledi. 2009 yılında Uluslararası geçerliliği bulunan ve dünyanın en prestijli müzik okullarından olan Associated Board of Royal Schools of Music (ABRSM) ile çalışmalar yürütüp, kursunu resmi sınav merkezi statüsüne taşıdı.

 

Eğitim çalışmaları boyunca eksikliğini hissettiği Nüans eğitimi, müzikte dinamikler için geliştirdiği ‘’Dinotrom ‘’ nüans aletinin patentini aldı. Tüm ARGE çalışmalarını kendisi yürüttü. Manuel ve Digital olarak üretimini yapıp tüm haklarını tescil ettirdi. Bu proje ile, farklı düşüncelerin ve projelerin yarıştığı ‘birfikrinmivar’ adlı yarışmada finale kalarak dikkatleri üzerine çekti.

 

Sanatın her alanında bulunmaya özen gösteren kurucumuz “Küçük bir melodi” adında sosyal içerikli ve sanat ağırlıklı bir roman yazdı. Zebra Yayınları’ndan yayınlanan kitabından sonra ikinci kitabının çalışmalarına devam etmektedir.

 

Besteci ve söz yazarı olarak birçok sanatçıya şarkılar verdi. 2021 yılında SARSILMAZ adıyla NETD platformunda sözü ve müziği kendisine ait “GİDİYORUM” 2022 yılında yine NETD platformunda sözü müziği kendisine ait “DUR” adlı teklisini yayınladı.

 

Halen, kendi kurduğu sanat merkezinde 2007’den beri eğitim koordinatörlüğü görevini yürütmekte ve küçük sanatçılar yetiştirmekte, çeşitli kurum ve okullara sanat danışmanlığı yapmaktadır.

 

Evli olup Ege ve Selin SARSILMAZ’ın babasıdır.

HAYRETTİN SARSILMAZZ.jpeg
bottom of page