Hayrettin Sarsılmaz

 

Müziğe, bando şefi babasının etkisiyle küçük yaşta başlamıştır. Eğitim dünyasına, lise yıllarında halk eğitim merkezlerinde müzik dersleri vermeye başlayarak adım attı. 1996 yılında Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na kabul edildi. Eğitimi süresince çok değerli hocalar ile çalışma fırsatı buldu ve Batı müziği ile Türk Müziğini  harmanlayıp, sentezleme ve değerlendirme fırsatı oldu.

2012 yılında başarı ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İstanbul’a yerleşip Yeditepe Üniversitesi’nde Eğitim bilimleri üzerine Yüksek Lisans yaptı. Bu eğitimi ile paralel olarak, eğitimin olmazlarından Pedagojik formasyon diplomasını da aldı.Askerlik görevini 2006 yılında İzmir Ege Ordusu Bando Bölüğü  Moral Ekibinde görev alarak tamamladı.

2007 yılında Müzik Sınıfı Sanat Merkezini kurdu. Kendi kurduğu kurs ile, örnek teşkil edecek çalışmalara imza attı. 2009 yılında Uluslar arası geçerliliği bulunan ve dünyanın en prestijli müzik okullarından olan Associated Board of Royal Schools of Music (ABRSM) ile çalışmalar yürütüp, kursunu resmi sınav merkezi statüsüne taşıdı.

 

 Öğrencilerine notayı daha kolay ve kalıcı öğretmek amacı ile yılların getirdiği deneyimlerin etkisi ile farklı teknikler geliştirmiş olup, bu çalışmalarını kitaplaştırma hazırlıkları devam etmektedir.

 

Eğitim çalışmaları boyunca eksikliğini hissettiği Nüans eğitimi için geliştirdiği ‘’Dinotrom ‘’ nüans aletinin patentini aldı. Tüm ARGE çalışmalarını kendisi yürüttü Manuel ve Digital olarak üretimini yapıp tüm haklarını tescil ettirdi. Bu proje ile, farklı düşüncelerin ve projelerin yarıştığı ‘birfikrinmivar’ adlı yarışmada finale kalarak dikkatleri üzerine çekti.

 

2014 yılında Tüm ortakları, eğitim dünyasında isim yapmış ve saygın öğretmenlerin oluşturduğu ve büyük bir özgüven ile açtıkları KendinOL Koleji’nde ,kurucu ve yönetim kurulu üyesidir.

 

Halen, kendi kurduğu sanat merkezinde eğitim koordinatörlüğü görevini yürütmekte ve küçük sanatçılar yetiştirmektedir. Çeşitli kurum ve okullara sanat danışmanlığı görevini yürütmektedir.

 

Evli ve Ege, Selin SARSILMAZ’ın babasıdır.