top of page

PİYANO DERSİ

 

 

Piyano genel yapısı

 

Piyano dersi her yaştan kişilerin çalabileceği piyano dersi  bir müzik aletidir.Piyano dersi dinlemek insana huzur verir.

Piyano dersi eğitimi doğru zamanda, piyano dersi doğru kişilerden alındığında piyano dersi kişisel gelişime katkı sağlamaktadır.Piyano dersi dinlemek ruhsal anlamda piyano dersi insana mutluluk verir. Piyano dersi çalmak her yaşta öğrenilir. Piyano dersi insanın matematik piyano dersi zekasını geliştirir. Piyano dersi 5 yaş itibarıyla piyano dersi eğitimi alınabilir. Piyano dersi kuyruklu piyano dersi duvar piyano dersi dijital modelleri bulunmaktadır.

 

Piyano dersi klasik ve piyano dersi caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Piyano da ses, teller vasıtasıyla elde edilir.Piyano dersi , tuşlarına basıldığında piyano dersi içerisindeki piyano dersi teller aracılığıyla piyano dersi ses çıkarır. Piyano dersi vurmalı müzik aleti olarak adlandırılır.

 

Piyano Tarihçesi

 

İlk Piyano dersi 1700’lü yıllarda İtalya’nın Floransa kentinde Bartolommeo Cristofori tarafından piyano dersi yapıldı. Öldüğü 1732 yılına dek 20 civarında piyano dersi üretmiştir. Piyano dersi pedallarının kullanılması hakkında Antoine Marmontel şöyle diyor: Piyano dersi “Pedalları kullanmasına izin verilen piyano dersi öğrencilerin büyük bir kısmı onları usûlleri saymak için kullanırlar veya piyano dersi çalarken ayaklarını pedalın üzerine koyup bir daha da çekmezler. Lavignac ise: Piyano dersi “Pedal sanatı ayağın nasıl konulacağını değil, nasıl çekileceğini bilmektir” diyerek gerekli öğüdü vermiştir.

bottom of page