asya canbay.jpeg

ASYA CANBAY
FLAMENKO/KLASİK GİTAR

İstanbul doğumlu Asya CANBAY İstek Özel Acıbadem Orta ve Lise kısmına eş zamanlı Konservatuvar Bölümüne de devam ederken Flamenko Gitar Virtiözü Ulvi AFŞAR ile gitar çalışmaları yaptı. 1998-2003 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans Müzik Bölümü Gitar Sanat Dalı’na Cem KÜÇÜMEN’in öğrencisi olarak devam etti. Aynı dönemde Azeri Piyanist İslam MANAFOV’la Oda Müziği, Gitar Konçertosu çalışmaları yaptı. 2004’te Augsburg – Almanya StudienKolleg’da Thomas KÖNİGS  ile Masterclass Programı’na katıldı. Sonrasında Frankfurt Konservatuvarı Flit Sanatçısı Anne K.HAGLIHGER ile Oda Müziği – A.PİAZZOLLA Konserleri verdi.

 

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nde özel dersler ve Oda Müziği çalışmaları ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Bölüm Başkanlığı yanısıra İstanbul Erkek Lisesi (İELEV), Tülay UYAR Müzik ve Sahne Sanatları Akademisi, Akademi Çizgi ve Tan Sağtürk Akademi gibi Kurumlarda Solfej, Armoni, Oda Müziği ve Gitar Eğitmenliği yaptı. Royal Akademi Sınavlarına öğrenciler hazırladı.

 

2016 Yılında Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi alanında Yüksek Lisans’ını tamamlayan Asya CANBAY çeşitli Solo ve Oda Müziği Konserleri verdi. Asya CANBAY kurucu üyesi olduğu Türkiye’nin ilk ve tek Gitar Flüt Grubu olan “KALKEDUON” ile şehir içi ve şehir dışı performanslarını gerçekleştirmekte olup,  kurumumuzda Flamenko ve klasik gitar eğitmenliğine devam etmektedir.